На Львівщині знову відбулися вибори: помер голова громади

На Львівщині знову відбулися вибори: помер голова громади

Фото: УНІАН

31 жовтня 2020 року помер голова Мурованської територіальної громади Зіновій Петрух.

У неділю, 24 січня, на Львівщині знову обирали голову Мурованської громади. Таку постанову прийняла Мурованська сільська територіальна виборча комісія.

Про це інформує Львівський регіональний офіс Програми "U-LEAD з Європою"

31 жовтня 2020 року помер голова Мурованської територіальної громади Зіновій Петрух, який займав цю посаду з 2017 року. На виборах 25 жовтня 2020 року його переобрали на цю посаду.

Загалом 25 жовтня обиралися 73 ради територіальних громад: 39 міських, 16 селищних та 18 сільських.

  • У 26 громадах, які у попередні роки працювали у форматі об’єднаних територіальних громад, 19 голів обрали знову (це 73%), 3 голів до цього не працювали у громаді (11%), ще четверо у попередньому скликанні працювали у громаді. Таким чином, мешканці майже 90 % колишніх ОТГ повторно обрали представників команди, яка розпочала зміни у громадах.
  • Щодо гендерного представництва, то із 73 голів - 8 жінок (10%): дві очолювали ОТГ у попередньому скликанні, ще 3 були головами місцевих рад, які увійшли у склад територіальних громад.
  • 50 обраних голів йшли на вибори самовисуванцями, хоча четверо із них є чинними членами політичних партій. 
  • Загалом на виборах було 1936 представницьких мандатів, на які претендували 17 508 кандидатів (у середньому 9 кандидатів на 1 депутатський мандат), серед них 40 % - жінки. У результаті виборів депутатками стали 520 жінок (27 % від загальної кількості депутатів). Найбільше жіноче представництво серед депутатів – у Лопатинській селищній громаді (54%), рівно половину складу місцевої ради становлять жінки у Белзькій та Новороздільській міських, Гніздичівській селищній громадах.

Читайте також: 

Доля Харкова: чи планують депутати міськради проводити позачергові вибори

Доля Харкова: чи планують депутати міськради проводити позачергові вибори

Повʼязані теми:

Наступна публікація