Змінюється перебіг хвороби та лікування: медик розповів про небезпеку від нових штамів COVID-19

Змінюється перебіг хвороби та лікування: медик розповів про небезпеку від нових штамів COVID-19

Фото: Associated Press

Медик зауважив, що розроблені вакцини можуть бути неефективні проти нових штамів COVID-19.

Мутація коронавірусу є небезпечною, оскільки тоді медики не знають, як лікувати хворобу.

Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів головний лікар Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Сергій Федоренко.

"Кожна мутація вірусу або зміна одного підвиду на інший нас, як медиків насторожує. Оскільки від таких мутаційних змін змінюється і перебіг хвороби. Якщо взяти для прикладу Велику Британію, то ми знаємо, що там вживаються безпрецедентні карантинні та попереджувальні заходи з метою непоширення коронавірусу саме у вигляді мутованих штамів. Насторожує також і повідомлення з Фінляндії, яке ми отримали наприкінці минулого тижня, де було зафіксовано вірус, який пройшов орієнтовно 15 мутацій. Бо тоді виникає питання ефективності діючих на сьогоднішній день протоколів лікування, застосування медичних препаратів", - сказав Сергій Федоренко.

Лікар зауважив, що невідомо, як впливатимуть уже розроблені вакцини на мутовані штами коронавірусу.

"Також є питання щодо того, як впливають вакцини на мутований коронавірус. Так, компанія Pfizer на сьогоднішній день, з огляду на мутації, висунула передбачення, що потрібно буде робити і трьохразове щеплення від COVID-19. Але вчені-імунологи поставились до цього із насторогою, оскільки можливі якісь небажані зміни в організмі людини, яка приймає ці щеплення. А тому боротьба з мутованим коронавірусом – це поки ще питання до медичних досліджень та наукових дискусій", - наголосив медик.

Нагадаємо, посол Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Мелінда Сіммонс заявила, що індійська вакцина проти коронавірусу CoviShield, якою наразі щеплюють українців, і Oxford-AstraZeneca є ідентичними. 

Усі охочі отримати щеплення від коронавірусу тепер можуть стати в чергу на вакцинацію

Усі охочі отримати щеплення від коронавірусу тепер можуть стати в чергу на вакцинацію

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація