Завезти можуть і з Туреччини чи США: у Львові зросла кількість інфікованих коронавірусом із підозрою на "Дельту"

Завезти можуть і з Туреччини чи США: у Львові зросла кількість інфікованих коронавірусом із підозрою на "Дельту"

Фото: УНІАН

Єдиними дієвими способами для уникнення зараженням "Дельтою" залишаються вакцинація, маски, дистанція, гігієна рук.

Індійський штам коронавірусу, відомий як "Дельта", у Львівській області підозрюють вже у 9 людей. Їхні зразки скерували до Києва і наразі очікують на результати.

Про це на брифінгу повідомила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко.

За її словами, люди, які мають підозри на зараження "Дельтою", приїздять переважно з Індії або Росії. Однак, станом на сьогодні штам "Дельта" виявили й в Туреччині та США. Тому, вона вважає, що в осіб, які прибувають і з цих країн та мають симптоми ГРВІ, є підстави підозрювати штам коронавірусу "Дельта".

"Три особи, зразки яких ми надсилали, очікують на результати. І  ми знову маємо шість підозр на штам "Дельта". Але і на ці результати ми теж чекаємо з Центру громадського здоров’я. Зазначу, люди, які мають підозри, прибувають або з Індії або з Росії. Проте на сьогодні є випадки виявлення штаму "Дельта" у Туреччині, США. Тому в осіб, які прибувають і з цих країн та мають симптоми ГРВІ, є підстави підозрювати штам коронавірусу "Дельта", – сказала Наталія Іванченко.

Вона наголосила, що в умовах небезпеки виникнення наступної хвилі коронавірусу, викликаної штамом "Дельта", єдиними дієвими інструментами захисту залишаються: вакцинація, використання масок, соціальна дистанція, та гігієна рук.

Нагадаємо, у Львівській обласній інфекційній лікарні видужали троє пацієнтів з коронавірусом, у яких був підтверджений штам "Дельта".

Раніше відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський попередив, що спалах індійського штаму  коронавірусу "Дельта" в Україні очікується восени 2021 року, в гіршому випадку - навіть у середині серпня.

Як повідомлялося, заслужена лікарка Людмила Мухарська заявила, що спалах індійського штаму "Дельта" в Україні може статися вже в липні або, коли люди будуть повертатися після літніх відпусток, що більш імовірно.

Тим часом головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що наразі ситуація з коронавірусом викликає занепокоєння у східних областях України.

Штам "Дельта" в Україні: правила перетину кордону та нова хвиля карантину

Штам "Дельта" в Україні: правила перетину кордону та нова хвиля карантину

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація