"Забирай речі і йди звідси": на Львівщині розгорівся скандал з директоркою, яка розкритикувала одяг школярів

"Забирай речі і йди звідси": на Львівщині розгорівся скандал з директоркою, яка розкритикувала одяг школярів

Фото: УНІАН

Думки батьків щодо висловлювання директорки про зовнішній вигляд учнів розділились.

У Соснівці Львівської області директорка одного з ліцеїв висловила невдоволення тим, як одягаються старшокласники і пригрозила покарати їх. Деяким вона порадила зашити дірки на штанях, іншим заявила, що їхній одяг підходить для того, щоб їхати збирати полуницю, а в однієї з дівчаток запитала, чи не прикриває вона целюліт своєю довгою кофтою.

Відповідний запис розмови у групі "Наше містечко Соснівка" в  Facebook опублікував один з її учасників.

"Шановні батьки! Прошу звернути вашу увагу, яке ставлення директорки школи до наших дітей! Ось таке ставлення до дітей кожного дня!", - йдеться у дописі.

На записі чутно, як директорка робить зауваження школярам. Також вона обурилася тим, що школярки одягають хустки, і заявила, що не пускатиме учнів до школи, якщо вони не змінять свій зовнішній вигляд.

"Чому в робочих штанях? Ну зрозуміло, дівки, вже готуєтеся на колінах полуницю збирати. Ну це взагалі! Як можна ходити в спортивних штанях, та ще із діркою? Мені все одно, що ти впав, дірка ж є. Забирай речі і йди звідси. Завтра тебе і тебе до школи не пущу, просто покараю. Привести себе завтра в порядок, знайти нормальні штани, а не робочі", – сказала директорка.

У коментарях під відео між батьками, чиї діти вчаться у цьому ліцеї, думки щодо методів виховання школярів директоркою розділились - одні засуджуюсь слова педагогині, інші ж підтримують директорку, мовляв, що шкільна форма дисциплінує, а головне, у ній всі рівні – і бідні, і багаті.

Сама ж директорка поганого у своєму тоні, висловлюваннях і оцінюванні зовнішнього вигляду учнів перед усім класом, що потрапило на запис, нічого поганого не бачить.

"Я його не слухала, але мені розповідали, що нічого такого там немає. Я знаю, що я говорила", – сказала OBOZREVATEL директорка.

За її словами, в школу діти приходять "у майках, в старих штанях, не переодягаються після фізкультури".

"У чому бігав, у тому й прийшов. Шкарпетки, труси, майка – все на ньому. Вони сидять у майках, а зверху курточка накинута. Ми в театрі людей садимо по двоє через крісло, а в класі діти сидять купою, у верхніх куртках, у задушливому приміщенні. Зараз це загроза життю і здоров'ю. Вони позаписували мої жарти, де я питаю, чого ти куртку носиш до колін, що у тебе – целюліт? Там була маленька, тендітна дівчинка, хіба я могла сказати, що ти целюліт ховаєш?" – пояснює директорка.

Педагогиня каже, що діти не раз записували її висловлювання, і називає аудіозапис вирваними з контексту фразами.

"Ми намагаємося підняти дітей до якогось рівня дрескоду. З мого боку там нічого такого не було, щоб принизити людську гідність. Але школа – це не вокзал. Мені зараз важко зробити вибір, я в ідіотському становищі. Мені тепер продовжувати наполягати на тому, щоб вони одягалися по-людськи, а не готували себе їхати за кордон полуницю збирати. Тому я і говорила про їхні штани", – каже директорка.

В адміністрації школи запевняють, що на батьківських зборах було ухвалено рішення ходити на уроки в одязі ділового стилю. Але ось учні, яких переводять до ліцею в 10-11 класах, до цього не звикли. Тому і виникають конфлікти.

"Правда, батьків замало, вони всі на заробітках, діти живуть із бабусями, дідусями. Приїхала мама одного хлопчика і була здивована. Говорить, що все скаже синові. Але вона тут з'являється чотири рази на рік. Я знаю, що я була десь жорсткою, але це ж не вперше і не удруге. Діти роблять, що хочуть, їм до лампочки, який вони вигляд мають. Але кого ми хочемо у світ випускати? Зараз дуже серйозна дилема: продовжувати наполягати, або діти будуть ходити такими півнями, мовляв, ось як ми директора прищучили", – додала директорка.

Нагадаємо, на Рівненщині учні зняли на відео, як вчителька літератури залізла на парту у камуфльованому вбранні й декламувала Маяковського. Ролик миттю набрав десятки тисяч переглядів і коментарів в Мережі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація