Вперше в Україні у Львові за допомогою робота прооперували дитину: відео

Вперше в Україні у Львові за допомогою робота прооперували дитину: відео

У Львові за допомогою робота Da Vincі зробили унікальну операцію.

У Львові вперше в Україні прооперували 13-річну дівчинку за допомогою робота Da Vinci. Операція у дівчинки з вродженою патологією кишківника пройшла успішно. У дитини є шанс назавжди забути про біль і проблеми, які їй дошкуляли тривалий час. Про це повідомив директор Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук.

Ваду тричі намагалися усунути під час операцій, але складні хірургічні втручання тільки погіршили стан. У дитини розвинулася рецидивна кишкова спайкова непрохідність. Вона страждала від болей, що супроводжувалися блювотою.

Наші медики прооперували 13-річну дівчинку з використанням робота Da Vichi❗❗❗⬇️⬇️⬇️ Вітаємо команду хірургів, які...

Опубліковано Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова Неділя, 28 лютого 2021 р.

"Численні госпіталізації і медикаментозне лікування лише тимчасово полегшували стан. Без ще однієї операції дівчинка не просто страждала б, був ризик виникнення гострої кишкової непрохідності і навіть некрозу, а це уже питання життя. Однак усунення спайок відкритим способом, яких уже було три, у подальшому загрожувало виникненням нових, що саме собою не було виходом", - повідомив Олег Самчук.

Лікар зазначає, що у цивілізованих країнах, де медицина є пріоритетом, такі патології усуваються за допомогою роботичних систем Da Vinci. Саме малоінвазивні хірургічні технології мінімізують розвиток спайкового процесу у майбутньому. Тому, дізнавшись про наявність Da Vinci у львівській Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, батьки дівчинки звернулися до лікарів.

"З допомогою Da Vinci наші спеціалісти зробили три проколи розміром по вісім міліметрів кожен. У черевну порожнину дитини розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення у тривимірній проекції із 20-кратним збільшенням. Це всеодно, що зазирнути всередину пацієнта, не розрізаючи його. Хірург, який сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві "руки" і ліквідовував множинні спайки із мінімальною травматизацією здорових тканин. На адгезіолізис, тобто, ліквідацію спайок, пішло майже три години", - розповів лікар.

Оперувала пацієнтку команда хірургів.

"Уже зараз можна стверджувати: вона минула успішно. Ранній післяопераційний період є задовільний. Дівчинку більше не турбують болі в животі, вона встає з ліжка і уже навіть ходить коридором. І хоча попереду у нашої пацієнтки ще тривала реабілітація, вона має хорошу перспективу назавжди забути про свою проблему. Поєднувати сучасні технології та досвід заради одужання українців - це те, до чого ми прагнемо і що будемо робити у Львові", - резюмував лікар Олег Самчук.

Нагадаємо, у Львові першу операцію за допомогою робота-хірурга Da Vinci провели на початку грудня 2020 року. Тоді 50-річному жителю Бродів видалили грижу діафрагми.

Розробка NASA в Україні: львівським медикам допомагатиме робот-хірург

Розробка NASA в Україні: львівським медикам допомагатиме робот-хірург

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація