"Виправила "двійку": вчительку з Львівської області оштрафували на 3 тисячі за наклеп на ученицю

Автор
Оксана РудаОксана Руда
Дата публікації
Перегляди
77к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Виправила "двійку": вчительку з Львівської області оштрафували на 3 тисячі за наклеп на ученицю

Фото: Pexels

Скандал у школі завершився судом на користь школярки.

У Львівській області вчителька заплатить 3000 грн моральної компенсації за те, що звинуватила ученицю у виправленні в класному журналі своєї оцінки "2" на "н" і підробленні довідки про відсутність на уроці. Батько дівчини подав на вчительку до суду за наклеп на доньку і суд частково задовільнив його позов.

Як повідомляє ZAXID.NET, інцидент стався ще у 2018 році між вчителькою біології червоноградської школи НВК "Спеціалізована школа І-ІІ ступенів колегіум №3" та ученицею 10 класу. Батько школярки подав до суду на вчительку та зобов'язав школу спростувати поширену три роки тому неправдиву інформацію.

Школярка заперечила, що виправляла оцінку у журналі і наступного дня показала вчительці довідку, згідно з якою від 19 до 23 березня вона була на тренувальних зборах у Львові, тому справді була відсутня на уроці 22 березня. Вчителька Надія Вовчак заявила, що цю довідку 10-класниця підробила навмисне, щоб приховати виправлення оцінки і наполягла на тому, що 10-класниця була присутня на уроці 22 березня. Школярка, за словами її батька Володимира Миськіва, болісно сприйняла такі звинувачення, розплакалась і звернулась у медпункт за заспокійливим.

За словами Володимира Миськіва, того ж дня вчителька викликала до школи батьків і наполягла на тому, що його донька виправила оцінку з "2" на відмітку "н" за 22 березня та показала підроблену довідку. Батько школярки підтвердив, що його донька справді їздила на тренувальні збори у Львів в березні і тому не прийшла на урок біології 22 березня.

Батько школярки стверджує, що вчителька поширила про його доньку неправдиву інформацію і таким чином завдала їй моральні страждання. Тому він подав на вчительку до суду за захистом прав своєї доньки.

24 лютого 2021 року Червоноградський районний суд розглянув цю справу. На цей момент донька Володимира Миськіва уже закінчила школу та стала повнолітньою. У суді вона розповіла, що "у школі навчалася нормально, золотої медалі не добивалася, мала кілька двійок перед конфліктом". Сам конфлікт з вчителькою біології, за словами дівчини, спричинив їй моральні незручності, "оскільки вся школа знала про неправдиві звинувачення в її бік". Після цього школярка перестала ходити на біологію, а вчителька перед її так і не перепросили.

Своєю чергою вчителька Надія Вовчак у суді заперечила версію Володимира Миськіва та його доньки. За її словами, учениця була присутньою на уроці 22 березня і отримала "двійку", бо не підготувалась до уроку. Водночас директор школи Петро Шкілюк у суді таки визнав, що дівчинки у той день на уроці не було. За його словами, службова перевірка у школі не підтвердила виправлення оцінки в шкільному журналі.

У березні 2020 року у Львові провели судову експертизу класного журналу 10-а класу. Згідно з висновками експерта, у клітинці навпроти прізвища учениці спочатку написали позначку "н", а потім хтось її обвів. Оцінки "2" у цій клітинці взагалі не було.

Розглянувши цю справу і опитавши інших вчителів школи та родичів школярки, суддя Червоноградського райсуду Андрій Жураковський задовольнив позов Володимира Миськіва.

Зокрема, школа має спростувати перед педагогічним колективом інформацію про уже колишню ученицю, яку поширила вчителька з біології про виправлення оцінки і фальсифікацію довідки. Батько учениці вимагав, щоб вчителька Надія Вовчак сплатила його доньці 30 тис. грн моральної компенсації, ще 70 тис. грн компенсації він вимагав від школи. Суд задовольнив цю вимогу лише частково, зобов'язавши Надію Вовчак виплатити своїй колишній учениці 3000 грн моральної компенсації.

Нагадаємо, батьки 11-класників влаштували розбірки через подарунок вчительці у Кривому Розі.

Новини України: у школі Рівного виявили гранату

Новини України: у школі Рівного виявили гранату

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
77к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація