Заміняв їжу перекусами: у 17-річного юнака з Львівщини утворилася дірка в шлунку

Заміняв їжу перекусами: у 17-річного юнака з Львівщини утворилася дірка в шлунку

Лікарі вдало прооперували хлопця з отвором у шлунку, фото / Львівська обласна дитяча клінічна лікарня Охматдит

Лікарі виявили у шлунку хлопця отвір розміром до 1,5 см і велику кількість соляної кислоти шлункового вмісту та їжі в черевній порожнині. Все це спричинило ще одну проблему - спайкову хворобу та кишкову непрохідність.

У 17-річного Дмитра з Львівщини підлітковий гастрит спричинив перфоративну виразку (отвір) у шлунку, а вже вміст шлунку пошкодив його внутрішні органи. Юнака із гострими болями госпіталізувала швидка.

Про це повідомили у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні Охматдит.

Більше пів року тому Дмитро відчув дискомфорт у ділянці шлунку. Оскільки поруч розташована підшлункова залоза, то після певних консультацій із лікарями вирішили лікувати саме її. В той час виразкова хвороба розвивалася і призвела до виразкування з перфорацією, простими словами - у хлопця утворився отвір у шлунку.

"З раптовим гострим кинджалоподібним болем у животі пацієнт звернувся по медичну допомогу за місцем проживанням, де йому надали першу медичну допомогу та скерували до обласної клініки. До нашої лікарні хлопця привезла швидка допомога", - розповідають у медзакладі.

Після додаткових обстежень хірурги підтвердили патологію у хлопця і встановили діагноз - порушення цілісності порожнини шлунку, а саме – перфорація (отвір) шлунку.

Під час операції в шлунку хлопця виявили отвір розміром до 1,5 см і велику кількість соляної кислоти шлункового вмісту та їжі в черевній порожнині. Лікарі кажуть, що цей вміст є дуже агресивний для внутрішніх органів і призвів до складного перитоніту - запального процесу в очеревині, який спричиняє важку інтоксикацію, вражає внутрішні органи й системи.

Отвір у шлунку лікарі усунули, утім зіштовхнулися зі ще однією проблемою - у хлопця була ще й спайкова хвороба та кишкова непрохідність, до яких призвів гострий перитоніт (простими словами - хімічний опік кислотним вмістом шлунку, який був у вільному просторі черевної порожнини і спричинив численні рани кишківника).

Так, лікарям довелося робити ще двогодинну операцію, щоб роз’єднати зрости між петлями кишківника та відновити прохідність харчового ланцюжка.

"На щастя, хірургам вдалося виконати усі маніпуляції успішно. Зараз стан дитини з кожним днем з позитивною динамікою, команда анестезіологів спільно з хірургами продовжують боротися за повне одужання Дмитра. В подальшому хлопець консультуватиметься також у гастроентеролога", - кажуть медики.

Лікарі наголошують на правильності харчування дітей і, за можливості, уникнення стресів, які також призводять до проблем із шлунком.

"Батькам на замітку! Правильне і збалансоване харчування дітей є надзвичайно важливими для здоров’я, інакше наслідки можуть бути дуже плачевними. В цьому переконався і 17-річний Дмитро зі Львівщини. Хлопець відповідальний і працьовитий, навчається і паралельно допомагає батькам по господарству. Утім, часто забував про їжу або харчувався перекусами", - зазначили медики.

Нагадаємо, в Україні запроваджено програму з перевірки малечі на 21 рідкісне захворювання - неонатальний скринінг.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація