У США відшукали унікальні кадри, як у Львові 1937 року на площі Ринок святкували Водохреще: відео

Дата публікації
Перегляди
29к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У США відшукали унікальні кадри, як у Львові 1937 року на площі Ринок святкували Водохреще: відео

Фото: Кадр із відео

На відео видно відомих львівських діячів ХХ століття.

У США знайшли унікальні кадри того, як у Львові 1937 року на площі Ринок святкували Водохреще. 

Про це йдеться в описі до відео на ютуб-каналі "Архіви діаспори". 

Відомо, що кадри того, як у Львові в 30-роках ХХ століття році святкували Йордан, є частиною фільму галицького режисера Юліана Дороша "Львів говорить". 

На відео видно, що участь в освяченні води на площі Ринок бере єпископ УГКЦ Іван Бучко в оточенні львівського духовенства. 

"У кадрі серед багатьох інших  з`являються: відомий український державний діяч Кость Левицький (у 1918 році - прем`єр-міністр Західно-Української народної республіки), Володимир Целевич - адвокат, посол Сейму II Речі Посполитої II, IV і V каденцій, діяч Українського національно-демократичного об'єднання (УНДО) та Степан Біляк - правник, секретар Української національної ради (1918—1919)", - йдеться в описі до відео. 

Автори кадрів зазначають, що точну дату знімання ще встановлюють, проте цілком ймовірно кадри були зняті на Водохреще 1937 року. 

Видання "Релігійно-інформаційна служба України" повідомило, що кадри знайшли у Лос-Анджелесі в США. Син режисера Богдана Солука Юрій за запитом дослідника кіно української діаспори Олександра Дебича натрапив на цей фільм у архіві батька. Відомо також, що фільм мав звукову доріжку, яка поки ще не ідентифікована. 

Читайте також:

На річках Гуцульщини до Водохреще будують льодові містечка

На річках Гуцульщини до Водохреще будують льодові містечка
Наступна публікація