У Львові зрадники хотіли підірвати електропідстанцію, бо "захід України - не вотчина "бандерівців"

Автор
Марія БойкоМарія Бойко
Дата публікації
Перегляди
5370
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Львові зрадники хотіли підірвати електропідстанцію, бо "захід України - не вотчина "бандерівців"

У Львові колаборанти готували терористичний акт. / Фото: Associated Press

Зрадників України обміняли на 4 воїнів ЗСУ, і відтоді про них нічого невідомо.

Шевченківський районний суд міста Львова до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна засудив двох жителів Львова, одного уродженця Жовкви на Львівщині та жителя Рівного. Зрадники ще 2014 року проголосили себе "Загоном Кузнєцова" та намагались підірвали електропідстанцію біля центру міста. 

Про це йдеться у вироку суду. 

За даними суду, двоє жителів Львова, уродженці Жовкви та Рівного 2014 року готували диверсії на території заходу України. Зрадники підтримували бойовиків так званих "Л/ДНР" та повалення законної влади в Україні. 

Вони 9 травня 2014 року у лісосмузі біля дороги "Червоноград-Радехів" записали "звернення до жителів Львівської, Рівненської, Житомирської та Тернопільської областей" з наступним текстом: "Ми - діти та онуки тих, хто переміг нацизм, попереджаємо бандерівських та нацистських прихвостнів: Західна Україна - не їхня вотчина. Їм не вдасться тут почуватися у безпеці. За злочини буде покарання. У нас багато зброї та достатньо людей". 

Терористи назвали свою організацію "Львівським загоном імені Кузнєцова". У подальшому зрадники через територію Білорусі виїхали до Росії, де зустрічались з бойовиками фейкових утворень та представниками російських спецслужб. За допомогою росіян колаборанти отримали зброю та почали планувати терористичний акт на території Львова. 

Вони хотіли підірвати електропідстанцію у парковій зоні біля центру Львова. Для цього росіяни передали їм вибухівку та надали інструкції. Колаборанти ретельно планували терористичний акт та планували усе це зняти на камеру, проте їх затримали на місці злочину. 

Один із свідків на суді показав, що зрадники також планували влаштувати терористичний акт біля польського консульства у Львові. Він зазначив, що через події Революції Гідності мав схожі погляди із колаборантами, проте згодом відмовився брати участь у терористичних актах. 

За даними суду, зрадників наприкінці 2014 року обміняли на воїнів ЗСУ і про їхню долю наразі нічого невідомо. 26 квітня 2023 року Шевченківський районний суд м. Львова визнав чоловіків винними у тероризмі та засудив до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Нагадаємо, у Львові Галицький районний суд продовжує розглядати справу обвинуваченого у коригуванні ракетного удару по Яворівському полігоні 72-річного Олександра К. Його звинувачують у державній зраді. 

Читайте також:

В Києві у парку Партизанської слави чоловік побив двох дітей

В Києві у парку Партизанської слави чоловік побив двох дітей

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5370
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація