У Львові ввели жорсткий карантин: як місто зустріло обмеження і чи дійсно там все зачинено

У Львові ввели жорсткий карантин: як місто зустріло обмеження і чи дійсно там все зачинено

Суворі обмеження у Львові триватимуть 10 днів.

Від сьогодні у Львові починає діяти локдаун і триватиме він до 28 березня. Як йдеться у сюжеті випуску Сніданок з 1+1, у такий спосіб тамтешня влада спробує зменшити кількість нових випадків захворювання на COVID-19. Про обмеження, які там вже почали діяти, нам напередодні розповів мер Андрій Садовий.

"Зачиняємо театри, кінотеатри, музеї, торгові комплекси. Старші класи на онлайні, молодші класи на канікулах. Кафе, ресторани - на виніс. Фактично місто переходить в такий режим під час посту. Я на контакті з моїми колегами. Чернівці, Івано-Франківськ - у них ріст призупинився і ці обмеження, які ми ввели, мають дати свій результат", - розповів міський голова.

Локдаун у Львові триватиме 10 днів. Звісно, бізнес понесе втрати, але Андрій Садовий запевняє: крок вимушений і місцеві підприємці ставляться до цього з розумінням. Але водночас сподіваються на допомогу від держави у вигляді виплат для підтримки бізнесу

"Наші дії підтримуються бізнесом. Тому що багато керівників компаній перехворіли, або зараз перебувають на ізоляції. Ми очікуємо, що держава нас не залишить один на один. Ми фактично дотуємо бюджет, тому розраховуємо на частину цього "пирога" для львіського бізнесу. Наразі ситуація з кількістю хворих у місті контрольована, але про всяк випадок кількість ліжок у лікарнях для них все одно збільшать. На сьогодні маємо 673 людини в лікарнях. Резерв, який маємо - 130 ліжок, плюс 700 ліжок робимо. З ліжками не має проблем", - сказав мер Львова.

Новини України: у Львівській області, Києві та Харкові посилюють карантин

Новини України: у Львівській області, Києві та Харкові посилюють карантин

Як розповіла кореспондентка ТСН Наталія Волосацька, ситуація в лікарнях напружена, хворих щодня дедалі більше. Нині медзаклади заповнені на понад 56%. У лікарнях майже 2,5 тисячі . Медики кажуть: це тому, що вірус став заразніший і агресивніший. Лікарі працюють на межі фізичного виснаження і пацієнти це підтверджують.

Медики певні, що лише повний локдаун, обмеження соціальних контактів, можуть розірвати ланцюжок захворювання. В області не виключають, що десятиденний жорсткий карантин можуть продовжити. Це у випадку, якщо зростання захворювання не піде на спад.

Новини України: як Львів зустрів суворий карантин і чи дійсно там все зачинено

Новини України: як Львів зустрів суворий карантин і чи дійсно там все зачинено

На Львівщині знову антирекорд - 1140 нових інфікованих за добу. Отож від сьогодні у самому Львові зачинені школи і заклади культури. Ресторани та кавярні мають працювати лише на виніс та доставку. Цього разу дозволили працювати ринкам з суворим обмеженням - окремі входи і входи та ніякого скупчення людей. Салони краси і спортклуби за індивілуальним попереднім записом, господарські магазини лише на видачу попередніх замовлень.

Без будь-яких обмежень працюють дитсадки, аптеки, є і продуктові магазини. Також без змін курсує транспорт, зокрема, залізничний. Але, знову ж таки, мають бути дотримані усі карантинні норми - дистанція, маска і лише сидячі пасажири. Але так не є. Деякі маршрутки заповнені. Побачивши камеру водії не зупинялися на зупинках.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація