Після операції хлопець може знову нормально ковтати.
У Львові врятували 15-річного хлопця, у якого діагностували рідкісну хворобу - ахалазію стравоходу. Через це хлопець три роки не міг ковтати їжу.
Про це повідомляє Львівська обласна дитяча лікарня "Охматдит".
Ахалазія стравоходу - це рідкісна хвороба, яка характеризується блювотою та проблемою із ковтанням їжі. Вона може бути вродженою або набутою через стрес.
У 15-річного Данила порушення ковтання проявлялося затримкою їжі за грудиною, тому для полегшення проходження їжі йому доводилося робити посилені ковтальні рухи, запиваючи їжу великою кількістю води. Так дитина жила цілих три роки.
Торакальний хірург Охматдиту Олег Ленів розповів, що це захворювання може призвести до порушень у розвитку, дефіциту ваги. Також блювота нерідко ускладнюється потраплянням їжі до дихальних шляхів та розвитком легеневих ускладнень (бронхіти, пневмонії).
"Після скарг дитини на ускладнене ковтання йому було проведено КТ-обстеження, де і виявили це захворювання стравоходу дитини. Було прийнято рішення про проведення складного оперативного лікування – кардіоміотомії з езофагокардіофундоплікацією, іншими словами - хірурги розсікли м’язи стравоходу", - йдеться у повідомленні.
Після успішної операції дитина може знову нормально ковтати їжу та розвиватися.
Як медики рятують українцям життя
Раніше українські лікарі у Львові виконали надскладну операцію - пересадили нерв пораненому 25-річному захиснику, щоб повернути йому можливість ходити. Хлопець переніс загалом 10 хірургічних втручань, а тепер має пройти реабілітацію.
У Дніпрі в лікарні Мечникова медики рятують українського захисника, який отримав поранення через розрив міни. Внаслідок вибуху військовий втратив ноги. Головний лікар показав жахливі кадри з операційної, як із живої тканини йде дим.
Читайте також:
- ВООЗ попереджає: до 2030 року людству загрожує сплеск хронічних захворювань
- Вчені розробили тест для діагностики хвороби Паркінсона на ранніх стадіях: чому варто принюхуватись
- У МОЗ повідомили, чи зафіксовано в Україні випадки холери і як убезпечитися від хвороби