У Львові медики вперше заморозили серце пацієнта, щоб його врятувати

У Львові медики вперше заморозили серце пацієнта, щоб його врятувати

Фото: Олег Самчук

У Львові провели вже 3 успішні кріоабляції.

У Львові медики заморозили серце пацієнта, щоб врятувати його. Чоловік хворів на миготливу аритмію. 

Про це у Facebook повідомив в. о. генерального директора Першого територіального медичного об'єднання Львова Олег Самчук.

Медик зазначив, що новий вид лікування називається кріоабляція. Під час неї в серце пацієнта ввели рідкий азот, температура якого становила мінус 60 градусів. Саме низька температура "вбила" хворі ділянки серця. Пацієнтом, якому вперше у Львові провели таку операцію, став 62-річний чоловік. 

"Миготлива аритмія - головна причина виникнення ішемічних інсультів. За неї в передсердя йде імпульс, який змушує стінки неконтрольовано скорочуватися: 400-500 разів на хвилину за норми 50-60! Ризик виникнення тромбів у такому стані зростає в 5 разів, а відповідно в 5 разів вищий ризик виникнення інсультів", - наголосив Олег Самчук.

Лікар додав, що в Україні з цією недугою змушені жити 800 тис. пацієнтів. Ця хвороба не лікується медикаментами: ліки хіба розріджують кров, щоб мінімізувати виникнення тромбу.

"Тепер завдяки кріоабляціям у нас з’явилася змога заморожувати ділянки передсерця, щоб вони не пропускали до відділів серця хаотичні імпульси. Шанси одужати після такого втручання - 90%. Першим цей шанс отримав львів’янин, який хворів із 2018 року. Його ситуація особлива: чоловік не міг пити кроворозріджувальних, бо має лише одну нирку. Перед операцією стан пацієнта уже був вкрай важким, напади повторювалися по кілька разів на добу. Йому загрожував інсульт", - пояснив Олег Самчук.

Медик додав, що у Львові провели вже 3 успішні кріоабляції.

Читайте також: 

Українські медики провели цілу спецоперацію, аби врятувати життя 33-річного хворого на рак крові

Українські медики провели цілу спецоперацію, аби врятувати життя 33-річного хворого на рак крові

Повʼязані теми:

Наступна публікація