У Львівській області вагітну сироту позбавили житла

У Львівській області вагітну сироту позбавили житла

Волонтерка разом з Вікторією, котру не впускають в її помешкання. Фото / Марта Левченко, Facebook

Вікторія після закінчення училища опинилася на вулиці, бомжувала, маючи законне житло, розповідає волонтерка Марта Левченко.

У місті Стрий, що на Львівщині, вагітна жінка не може заселитись до помешкання, що належало її покійній матері. Сироту в кімнату не впускає сусідка.

Про це повідомила волонтерка й засновниця центру "Місто добра" Марта Левченко на своїй сторінці у Facebook.

За словами благодійниці, Вікторія втратила батьків, виховувалася у сиротинці "Пролісок", потім – у прийомній сім‘ї. Але згодом її повернули уже в Львівський притулок на Левандівці. Її дитинство було складним і зовсім не дитячим. Після притулку дівчина навчалася у профучилищі на кухаря-кондитера, а після закінчення мала розпочати своє самостійне життя поза притулками та поневіряннями у кімнатці своєї матері, яка їй залишилася у спадок.

"Це пост розпачу сироти Вікторії, яка вагітною, після закінчення училища, опинилася на вулиці, бомжувала, маючи законне житло. Усі документи та рішення міської ради про закріплення кімнати в гуртожитку є, але потрапити туди Віка не може… Вся справа в тому, що сусідка по кімнаті замінила загальні двері у блок і не пускає ані соціальні служби, ані саму дівчину. Нікого. Кажуть, вона навіть найняла адвоката, який має допомогти залишити Віку без житла. Мовчить і комендант гуртожитку, розводячи руками. Видно, сусідка все з усіма вирішила", – розповіла волонтерка.

Також зазначено, що міська рада сплачувала борги за кімнату для статусної дитини і готувала її оселити у помешканні, також дівчина має усі документи про законність її вселення.

"Документи соціальна служба показувала комендантові гуртожитку, а одна людина може просто зачинити двері — і все! Соціальні служби зверталися до поліції, але досі тиша… Зараз Вікторія на 9-му місяці вагітності, одна, сирота без рідних, йти їй нема куди, в її кімнатку, гарантовану їй державою, її не пускають, грошей на адвоката в неї нема! І хто ж має відстояти її право?!", — пише волонтерка.

Жінка на 9 місяці вагітності опинилась просто неба, фото / Марта Левченко, Facebook

За її словами, єдине, що зараз пропонують їй місцеві соціальні служби — ще один притулок після того, як закінчиться її термін у благодійному центрі "Місто Добра".

"Звісно, він не закінчиться. Ми не виставимо сироту на вулицю. "Місто Добра" – центр доброти для мами й дитини. Опікується і буде опікуватися Вікою та її дитям, але чому вона має жити в притулку, якщо має власний дім? Почуття абсолютної безпорадності та постійний стрес довели до того, Вікторія змушена постійно бути на збереженні вагітності у лікарні та вживати багато ліків . Невже і життя її дитинки має розпочатися із постійних поневірянь та чужої байдужості?", – каже Марта Левченко.

Волонтерка звертається до усіх служб з проханням владнати ситуацію.

Нагадаємо, у Донецькій області розгорівся скандал через квартиру: сирота відмовляється від житла, яке отримала від міської влади.

Чому в Донецькій області дівчина-сирота відмовляється жити у квартирі, яку отримала від міської влади

Чому в Донецькій області дівчина-сирота відмовляється жити у квартирі, яку отримала від міської влади

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація