У Львівській області ціни на проїзд у приміських маршрутках зросли на 20%

У Львівській області ціни на проїзд у приміських маршрутках зросли на 20%

фото / cynicallviv.com.ua

Зростання тарифів перевізники пояснюють спробою компенсувати втрати через карантинні обмеження.

У Львівській області подорожчав проїзд на приміських маршрутах в середньому на 20%. Ціни збільшили із 21 грудня перевізники. Таке рішення пояснюють негативним впливом карантинних обмежень та вимогою возити лише пасажирів на місцях для сидіння, через що пасажиропотік впав майже удвічі.

Як повідомляє ZAXID.NET, зокрема, зросли тарифи у напрямках Городка, Пустомитів, Буська, Жовкви, Кам'янки-Бузької, які обслуговують перевізники "Фіакр Львів", "Міра і К" та АТП 14630. У маршрутках №140 та 141, які облуговує "Фіакр Львів" тариф збільшили на 3-6 грн. Зокрема, новий тариф зі Львова до Городка становить 26 грн, а зі Львова до Пустомит – 16 грн.

"Вартість пального не зросла, трошки зросла мінімальна зарплата, але це не головне. Питання у карантинних вимогах щодо перевезення лише сидячих пасажирів. Загальний пасажиропотік впав у два рази. Щоби зберегти рентабельність, зростання мало би бути щонайменше удвічі, але всі розуміють, що всім важко й отримувати прибутки на докарантинному рівні ніхто не збирається. Але вийти хоча би на мінімальний нуль мусимо, в іншому разі просто зупинимося", – сказав Ігор Самардак, керівник концерну "Екопастранс", який об’єднує згаданих перевізників.

Керівник Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка розповів, що тарифи зросли практично на усіх приміських маршрутах. За його словами, тарифи мали збільшити до виборів, але оскільки деякі керівники підприємств-перевізників балотувалися до місцевих рад, то вони просили на цей момент не збільшувати тарифи. У зв'язку з цим, ціни на проїзд збільшили вже після виборів.

Тим часом заступник голови ЛОДА Тараса Греня зазначив, що облдержадміністрація вже кілька років не має повноважень впливати на цей процес, а лише може звертатися щодо перевірки тарифів на перевезення до АМКУ.

"Зараз ми написали листи перевізникам, щоби нам надали розрахунки щодо підняття тарифів, і будемо звертатися в Антимонопольний комітет про перевірку їхньої обґрунтованості", – розповів чиновник.

У свою чергу збільшенням цін на проїзд невдоволені мешканці населених пунктів, що поблизу Львова. Зокрема дописувачі групи "Пустомити on-line" у Facebook обурюються і погрожують бойкотувати нові тарифи.

Нагадаємо, у Львові під час руху загорівся автобус із пасажирами — пожежу гасили 20 рятувальників.

Повʼязані теми:

Наступна публікація