У львів'янина стався інфаркт після відгортання снігу

У львів'янина стався інфаркт після відгортання снігу

ілюстративне фото / Фото: УНІАН

Лікарі кажуть, що саме вчасне звернення по допомогу і професійність медиків врятували пацієнту життя.

У Львові лікарі дві години рятували 64-річного львів’янина, який потрапив до лікарні з обширним інфарктом міокарда. Уже в лікарні він переніс клінічну смерть, але медикам вдалося врятувати чоловіка. Його з реанімації вже перевели у палату.

Як повідомив у Facebook кардіолог Львівської обласної клінічної лікарні Володимир Павлюк, чоловіку стало зле 9 лютого. Вранці він півтори години інтенсивно відкидав сніг біля будинку, а тоді поїхав у місто у справах. Дорогою йому стало погано: виник сильний біль за грудиною, який віддавав у руку. Чоловік зателефонував знайомому лікарю і той, оцінивши його стан, порадив терміново їхати у приймальне відділення обласної лікарні.

До приймального відділення чоловік ледве дійшов, задихався. Чергова лікарка миттєво оцінила критичний стан пацієнта.

"Чоловікові записали ЕКГ, виявили ознаки гострого задньо-нижнього ІМ (інфаркту міокарда). Йому ввели 5000 од. гепарину, суміш обезболюючих препаратів і під язик дали таблетку нітрогліцерину", – повідомив Володимир Павлюк.

Уже в лікарні чоловік переніс клінічну смерть, але, на щастя, поруч були спеціалісти.

"Пацієнт скаржився на запаморочення. І за три секунди у нього закочуються очі і він втрачає свідомість. Кардіолог вдаряє кулаком пацієнта по грудині і каже медсестрам приготувати дефібрилятор. Через 30 секунд була виконана дефібриляція. Пацієнт приходить до тями. Відновлюється синусовий ритм із частими шлуночковими екстрасистолами", –розповів Володимир Павлюк.

До порятунку чоловіка приєдналися різні спеціалісти. Йому терміново були зроблені усі необхідні обстеження.

Перші симптоми інфаркту у чоловіка виникли о 14:10, а вже о 16:10 він був в реанімації. За ці дві години лікарі встигли зробити всі необхідні обстеження, вивести пацієнта з клінічної смерті і встановити стент. За словами лікарів, саме вчасне звернення по медичну допомогу і професійна робота команди лікарів врятували чоловіка. Якби він звернувся дещо пізніше, невідомо який був би результат.

Нагадаємо, у Львівській області хвору з інфарктом жінку медики транспортували на санях, бо не могли під'їхати до її будинку через снігові замети.

Повʼязані теми:

Наступна публікація