У 8 років 85% ураження легень: в Івано-Франківську хлопчик з коронавірусом 15 днів провів на ШВЛ

У 8 років 85% ураження легень: в Івано-Франківську хлопчик з коронавірусом 15 днів провів на ШВЛ

Фото: Роман Балук

Лікарі врятували дитину з важким перебігом COVID-19.

В Івано-Франківську лікарі врятували 8-річного хлопчика з важким перебігом COVID-19. У дитини було уражено 85% легень. 

Про це повідомив генеральний директор Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні Тарас Мельник у фейсбук.

За його словами, погіршення епідеміологічної ситуації в області торкнулося і дітей. Зокрема, коронавірусна хвороба почала перебігати у них складніше.

"До цього часу ми не стикалися з украй важким перебігом COVID-19 у наших маленьких пацієнтів. Проте, на сьогоднішній день ситуація змінилася. Прикладом цього є історія восьмирічного хлопчика, який захворів 20 лютого 2021 року. Стан дитини прогресуюче погіршувався, і він був госпіталізований в відділення анестезіології та інтенсивної терапії обласної дитячої клінічної лікарні. За даними комп‘ютерної томографії виявлено більше 85% ураження легень! Це супроводжувалось тяжкими порушеннями в роботі усіх органів та систем", - розповів Тарас Мельник.

Хлопчик провів 15 днів на штучній вентиляції легень. "15 тяжких днів лікарі відділення боролися із підступними проявами недуги, поки дитина не почала дихати самостійно, без підтримки апарату та відновились усі життєво важливі показники. Це дало змогу перевести дитину на подальше лікування в пульмонологічне відділення стаціонару", - розповів він. 

Він подякував медикам за професіоналізм та закликав громадян не зволікати із зверненням до фахівців. "Тому що втрачений час ускладнює процес лікування і погіршує прогнози для одужання, а також не нехтуйте протиепідемічними заходами", - додав лікар. 

Нагадаємо, у четвер, 18 березня 2021 року, в Україні зафіксували 15 053 нові випадки коронавірусу, 267 смертей (усього — 29 253), а також 6 514 людей, які одужали (від початку пандемії — 1 244 190). 

17 березня у Вінницькій області помер 3-річний хлопчик, який перехворів коронавірусом. 

Новини України: помер 3-річний хлопчик з Вінницької області, який перехворів коронавірусом

Новини України: помер 3-річний хлопчик з Вінницької області, який перехворів коронавірусом

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація