Таких випадків - одиниці на весь світ: у мешканця Львівщини виявили рідкісне ускладнення коронавірусу

Таких випадків - одиниці на весь світ: у мешканця Львівщини виявили рідкісне ускладнення коронавірусу

Пацієнту вчасно встановили діагноз, фото / Перше територіальне медичне об'єднання Львова

Останні хвилі коронавірусу є дедалі агресивнішими і призводять до різноманітних ускладнень, кажуть медики.

У 68-річного Володимира зі Стрия, що у Львівські області, виявили рідкісне ускладнення, яке виникло після коронавірусної інфекції – мультифокальний тромбоз ниркових та селезінкових артерій. Чоловік майже вилікувався від коронавірусу, але його турбували раптові гострі болі у животі.

Як повідомили у Першому територіальному медичному об'єднанні Львова, де обстежили пацієнта, комп'ютерна томографія показала, що у чоловіка поступово відмирають частинки одразу трьох органів – нирок та селезінки. Таке хірургічне ускладнення коронавірусної інфекції у світі називають мультифокальним тромбозом ниркових та селезінкових артерій.

З таким хірургічним ускладненням коронавірусної інфекції львівські лікарі зустрілися вперше. У світовій медичній практиці наразі зафіксовано лише одиниці схожих випадків.

"COVID-19 має специфічний вплив на організм. Він руйнує ендотелій — внутрішню вистілку кровоносних судин. Так, через згущення крові утворюються тромби. Вони ж блокують кровопостачання органів, призводячи до поступового припинення їхніх функцій", - пояснили медики.

На щастя, пацієнтові вчасно встановили діагноз, тож його лікували лише медикаментозно.

За допомогою спеціального апарату інфузомату препарати для розрідження крові рівномірно та цілодобово вводять пацієнтові. А найсучасніший апарат контролю системи гемостазу - тромбоеластометр Rotem - дозволяє в автоматичному онлайн режимі регулювати необхідне дозування ліків, підбирати їх комбінацію та контролювати процес лікування.

Зараз розвиток ускладнення у стриянина призупинили. Після двох тижнів лікування Володимира виписали додому. Проте чоловік і надалі перебуватиме на спостереженні спеціалістів.

"Останні хвилі коронавірусу є дедалі агресивнішими, призводять до ускладнень, а саме: уражень серцево-судинної та нервової системи, головного мозку, панкреатиту, плевриту, пневмоній тощо. Бережіть себе та рідних - вакцинуйтеся", - закликали у медзакладі.

Коронавірус в Україні: лікарі назвали ускладнення, до яких найчастіше призводить штам "Дельта"

Коронавірус в Україні: лікарі назвали ускладнення, до яких найчастіше призводить штам "Дельта"

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація