Свірзький Замок, парк модернізму та галицьке ранчо: куди з'їздити на відпочинок поблизу Львова

Свірзький Замок, парк модернізму та галицьке ранчо: куди з'їздити на відпочинок поблизу Львова

фото / PARK3020

Побувати на ранчо, відвідати лавандові поля, захопитись витворами сучасного мистецтва, або ж зазирнути у замок, якому щонайменше півтисячоліття, - все це ви зможете зробити за 50 км від Львова.

Львівщина відчиняє свої двері мандрівникам. Із настанням весняного тепла чимало українців починають подорожувати країною. Комусь цікаво побачити окремо історичні пам’ятки, комусь – новаторське мистецтво, комусь найперше потрібні "інстаграмні" локації. Хтось би взагалі хотів просто смачно поїсти і драйвово провести вільний час.

А якщо поєднати усе це разом в одній мандрівці, наприклад, усією сім’єю? Для цього досить просто вирушити трасою Н09 "Львів – Мукачево" на південь, 45 кілометрів від головного міста Галичини. Тут, на Бібреччині, знайдете цікавинки для кожного, запевняють в управлінні туризму Львівщини.

Розпочати мандрівку можна з містечка Бібрка, де на площі Стрілецькій у будівлі колишнього спортивного товариства "Сокіл", розташований Центр гостинності. Тут можна дізнатися про цікавинки регіону й отримати буклети з інформацією про туристичні маршрути й локації, які варто відвідати в околиці.

PARK3020

Буквально за містечком Бібрка віднедавна "оселився" новаторський парк скульптур із назвою, яка свідчить про його довговічність – перспектива в 1000 років. Парк сучасної скульптури – це шість великих об’єктів, розташованих поруч із великим відпочинковим центром.

фото / PARK3020

Велетенське "вухо", "саламандра", постать у тенетах, обриси будівлі… Якщо ви не є шанувальником модернізму, сучасного мистецтва, у вас точно виникне питання: що ж воно таке? На допомогу прийдуть тутешні екскурсоводи-мистецтвознавці. Їх варто послухати, бо за кожною із цих дивовиж стоїть окрема цікава історія, свій автор, оригінальний задум та матеріал для виготовлення – щось швидкозмінне, а щось наближає нас до вічності. Залежно від ідеї.

Щоб розрахувати свій час, майте на увазі – екскурсія в парку сучасної скульптури триває близько години.

фото / PARK3020

Адреса: село Стрілки, Edem Resort Medical & Spa

Свірзький замок

А тепер перейдемо від модерну до історії. На пагорбі у селі Свірж, поряд із дорогою між Бібркою і Перемишлянами, височіє одна з перлин Львівщини – неймовірний замок, відомий ще з кінця 1400 років. Тут із польською шляхтою билися козаки Богдана Хмельницького, з набігом приходили татари. Загалом – чимало історичних постатей та подій.

Важливо, що, попри велику кількість боїв, замок зберігся до наших днів і є окрасою всієї держави. Не дарма у 2016 році світлина Свірзького замку перемогла у конкурсі "Вікі любить пам’ятки", а замок був однією з головних локацій для знімань  фільму "Д’Артаньян та три мушкетери".

Фото: УНІАН

І сьогодні щодня тут можна зустріти сімейні, весільні фотосесії. Ви теж можете зробити своє дивовижне фото на фоні замку, його моста перед брамою чи у затінку дерев. Звідси добре видно усю околицю з лісом навпроти й озером у долині. За хорошої погоди можна ще й політати на повітряних кулях.

Цього літа, якщо дозволять епідеміологічні умови, на вихідних замкове подвір’я обіцяють відчинити для екскурсій (по 45 хвилин) за попередньою реєстрацією, а також облаштувати сувенірну крамничку.

Адреса: село Свірж

"Галицька сорока"

На південь від Бібрки у селі Вілявче працює фермерське господарство сім’ї Дейнек. Воно спеціалізується на ягодах: малині, лохині й ожині, а також смачному ягідному вині, повидлі з пелюстків чайної троянди. Дуже символічними є і назви різноманітних видів вина – "Для друга", "Ранкова роса", "Замкове". Усе тут можна спробувати під час авторської дегустації й придбати те, що сподобається найбільше.

Адреса: село Вілявче, вул. Галицька, 40

фото / "Життя в малині", Facebook

"Казкові Поля"

Ця локація розташована по дорозі між Свіржем і PARK3020 біля села Стрілки. Одна з найбільших в Україні компаній, що спеціалізується на вирощуванні квітів, має поля у цій місцині й вирішила тут же облаштувати ботанічний сад – "Казкові поля".

Під час прогулянки можна буде побачити усі рослини, які найкраще цвітуть у наших погодних умовах, а також велике лавандове поле. Зараз рослини висаджені, тож відкриття "Казкових полів" для туристів заплановане на липень.

Адреса: село Стрілки, вулиця Галицька, 170.

фото умовне / Фото: pixabay.com

Ферма бобрів

Як же ж без бобрів, якщо центр територіальної громади – у місті з назвою Бібрка? Зовсім віднедавна у селі Копань, на північ від Свіржа, діє ферма, на якій розводять цих водних гризунців. Три роки тому їх сюди завіз із Волині фермер Степан Микитів. Він спеціалізується на пасіці, влаштовує медовий фестиваль, а бобрина ферма стала новим напрямком. Гризуни стали в нагоді й селу Копань, їх розмістили на торфовиську, яке раніше частенько горіло.

Адреса: село Копань, хутір Гнила

ілюстрація / Фото: pixabay.com

Ранчо "Скарбова гора"

Якщо повертатися до Львова, на північній околиці Бібреччини, поруч із селом Лопушна, після тривалої мандрівки можна відпочити на справжньому галицькому ранчо.

фото / Skarbova Gora, Facebook

Гостинний господар Остап Лунь покаже свою стайню і запропонує поїздити на конях. А якщо ви до того часу вже втомитесь, є альтернатива – просто відпочити в салуні-кафе й вгоститися фірмовим бургером "Скарбової гори" з м’ясом вепра.

фото / Skarbova Gora, Facebook

Адреса: село Лопушна

Нагадаємо, раніше ми розповідали, про гастротури на екоферми у Львівській області, де можна цікаво відпочити і смачно поїсти.

Україна туристична: засновниця Gres Todorchuk Ярослава Гресь про подорож Херсонщиною

Україна туристична: засновниця Gres Todorchuk Ярослава Гресь про подорож Херсонщиною

Повʼязані теми:

Наступна публікація