Смерть 10-річного хлопчика у Львові: чи покарано винних і хто має контролювати каналізаційні люки

Дата публікації
Перегляди
857
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Смерть 10-річного хлопчика у Львові: чи покарано винних і хто має контролювати каналізаційні люки

Слідчих висновків і вироків у цій трагеді наразі немає.

Трагічний випадок у Львові стався два тижні тому. Через незакріплений каналізаційний люк загинула 10-річна дитина. Хлопчик сидів на передньому сидінні автомобіля, в той час як на люк наїхало інше авто. Шмат металу підскочів і влетів в лобове скло в те місце, де сиділа дитина. Чи мав цей випадок якісь правові наслідки у Львові, а також хто взагалі має контролювати стан люків - про це йдеться в сюжеті Сніданок з 1+1.

Наразі слідчі дії тривають, на жаль, це процес довгий, тому жодних висновків чи будь-яких вироків поки немає.

Між тим, у міській раді міста зазначили, що перевірка всіх люків в місті почалась ще в березні і відбувається вона щороку.

"Їх є близько 30 тисяч в місті і тому наші районні адміністрації, а їх є 6 в місті Львові, спільно з теплоенерго, з водоканалом, зв'язківцями проводять інвентаризацію люків не предмет їх наявності - перше, на предмет, наскільки вони якісно закріплені. У випадку, якщо немає люка на тому чи іншому колодязі - зразу негайно встановлюється цей люк або накривається відповідною плитою.

Триватиме інвентаризація аж до кінця року. Якщо ж львів'яни швидше за інвентаризаторів помітять якийсь недолік - люк тріснутий, вкрадений, погано закріплений - можуть комунальникам допомогти", - сказала заступниця міського голови Львова Ірина Маруняк.

У Львові є Гаряча лінія міста і тому мешканці мають можливість звернутися туди. Тоді комунальні служби виїжджають на місце і усувають ті чи інші недоліки, кажуть у міській раді.

"Всі люки мають своїх господарів і за них відповідають ці господарі - щоб вони стояли на місці, щоб вони не були тріснуті, щоб зреагувати на ситуацію, коли люку немає, чи щось з ним не так, є завжди диспетчерські служби у великих містах України, в маленьких теж", - сказав фахівець "Інституту міста" Олександр Сергієнко.

Тобто люк може належати водоканалу, облгазу і взагалі - кому завгодно. Часто назва власника люку пишеться на кришці. Якщо ж її немає, то як і радить експерт - потрібно телефонувати до диспетчера, якщо є притензії. Також фахівець каже, що в місті відбуваються масові перевірки міських люків.

"Насправді вони їздять... насправді, і по дорогах, і на території прибудинковій, там працюють двірники щодня. Якщо щось з люком не так - двірник зобов'язаний повідомити майстра, той в свою чергу звертається до інженера ЖЕКу", - сказав Олександр Сергієнко.

Втім він додає: якщо бачите несправний люк, не чекайте перевірок, звертайтесь до міських служб, до балансоутримувача, міські контакт-центри. Головне - не ігнорувати проблему, адже вона може скінчитись трагедією.

Нагадаємо, у Львові кришка каналізаційного люка вбила 10-річного хлопчика. Щоб дізнатись, як давно кришка лежала на дорозі незакріпленою - журналісти ТСН провели власне розслідування і з'ясували, що люк був відкритий щонайменше півтори доби.

Новини України: у Львові кришка каналізаційного люку вбила 10-річного хлопчика

Новини України: у Львові кришка каналізаційного люку вбила 10-річного хлопчика

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
857
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація