"Ще трохи і могла статись біда": 1,5-річний малюк врятував своє життя випадковим дзвінком до лікарки

Автор
Оксана РудаОксана Руда
Дата публікації
Перегляди
100к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Ще трохи і могла статись біда": 1,5-річний малюк врятував своє життя випадковим дзвінком до лікарки

Фото: pixabay.com

Дитина гралась телефоном і випадково зателефонувала лікарці.

У Львівській області півторарічний Марко, граючись маминим телефоном, випадково зателефонував своєму лікарю. Цей дзвінок став приводом для запису на огляд, який виявив небезпечну кісту в легені хлопчика, пише ZAXID.NET.

У момент, коли дитина зателефонувала, лікарка, завідувачка II хірургічного відділення львівської міської дитячої лікарні Галина Курило була на операції, а вже по її закінченню, вона помітила на телефоні пропущені дзвінки, серед яких був і дзвінок від мами Марка. Хлопчик народився з вродженою вадою легені і був під спостереженням медиків.

Лікарка подумала, що стан дитини погіршився, і зателефонувала матері хлопчика. Утім жінка відповіла лікарці, що вона їй не телефонувала, і що це, мабуть, її син випадково натиснув кнопку, граючись мобільним.

У розмові з мамою лікарка розпитала про стан дитини і порадила приїхати на обстеження, бо з такою вродженою патологією, як у Марка, за легенею треба регулярно спостерігати, щоб переконатися, що кіста не росте.

Мати хлопчика розповіла, що ще до народження сина знала, що у нього проблеми з легенями. На 18 тижні вагітності на УЗД побачили, що у хлопчика у легенях є кісти різних розмірів і серце трохи зміщене.

"Та коли я народила сина, ліва легеня була вже здорова, серце стало на місце, а ось кісти у правій легені залишилися. З обласного перинатального центру у Львові, де я народжувала, мене скерували у міську дитячу лікарню. Лікарі перинатального сказали мені, що скеровують мене до лікаря, який обов’язково витягне мою дитину з непростого стану. Я повірила і не помилилася", – розповідає мати дитини.

Після народження хлопчик деякий час провів у лікарні, а далі за станом дитини лікарі спостерігали. Батьки з району час від часу приїжджали на обстеження.

"Марко росте дуже рухливим, активним хлопчиком, я не помічала за ним, щоб йому було важко дихати під час бігу чи ігор, тож останній рік ми не їздили на обстеження. Збиралися це зробити, коли потепліє і коронавірус, може, відступить. Аж тут дзвінок лікаря… І ми поїхали до Львова на початку березня", – розповідає жінка.

Попри те, що Марко був активним і мав здоровий вигляд, результати обстеження на комп’ютерній томографії (КТ) показали, що стан дитини критичний. Кіста значно збільшилася за розмірами і нагадувала м’яч, вона зайняла майже всю праву легеню.

Дитину почали терміново готувати до операції, до якої долучились і інші лікарі.

"Минулого року вся наша сім’я підхопила якийсь вірус, ми всі важко перехворіли, і Марко також. Це, мабуть, і дало поштовх росту кісти", – розповідає мама хлопчика.

Лікарка розповіла, що у хлопчика була вроджена кістозна трансформація правої легені. І коли його взяли на операційний стіл, ситуація вже була дуже напруженою.

"Ще трохи і могла статися біда. Кіста роздулася і стиснула здорові частини правої легені, стиснула вона і ліву легеню. За розмірами кіста була як м’яч, вона росла швидше, ніж дитина. Такі кісти можуть тріснути і викликати пневмоторакс. Якби це сталося в селі, могли б і не встигнути", – зазначає лікарка Галина Курило.

Дитячим хірургам вдалося врятувати 1/3 правої легені, решту видалили. Хлопчик після операції дуже швидко почав одужувати. Він неповну добу був в реанімації, а на третій день після операції вже бігав коридором лікарні.

"Аналізуючи все, що відбулося з нами за останній час, я думаю, що Марко отим випадковим дзвінком лікарю врятував своє життя. Бо якби Галина Курило нам не подзвонила, ми б приїхали на консультацію лише влітку, а тоді вже могло б бути запізно. Тож дякую Богу і лікарям, що все склалося саме так", – каже мати малюка.

15 березня мама з сином поїхали додому.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
100к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація