Ризикований шлях: чому у Львівській області уже 12 років не ремонтують міст, яким користуються жителі двох сіл

Дата публікації
Перегляди
6784
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ризикований шлях: чому у Львівській області уже 12 років не ремонтують міст, яким користуються жителі двох сіл

До чиновників селяни звертаються роками.

У Львівській області жителі двох сіл уже 12 років користуються аварійним мостом. Дерев'яну конструкцію частково зруйнувала повінь 2008 року. Відтоді селяни самотужки лагодили переправу і вірили обіцянкам чиновників про новий міст. Проте його немає досі.

Чому ризикують люди і скільки ще їм чекати на новий міст — ідеться 22 грудня у сюжеті ТСН.19:30.

Щойно доїжджає до мосту продавчиня Галина Кордіяка злазить зі скутера й обережно везе його на інший бік річки. На роботу вона так їздить щодня. Каже: їхати двоколісним переправою небезпечно. Її маленький син ледь не впав з нього у воду.

"Молимося щоразу під час тої поїздки через міст, щоб він обвалився після того, як ми проїдемо, а не під нами", — зазначає Майя Руденко, вчителька біології Монастирецької школи

Вчителька тутешньої школи найдужче хвилюється за учнів. Опори ледь тримаються, навісна частина напіврозвалена — до школи діти йдуть із ризиком для життя.

Ризикований шлях: скільки жителям Львівської області чекати на відновлення аварійного моста

Ризикований шлях: скільки жителям Львівської області чекати на відновлення аварійного моста

Біда з мостом трапилася ще 2008 року. Його частково знесла повінь. На побудову нової переправи з держбюджету тоді виділили гроші — встановили бетону підпору, привезли металеві балки, але до кінця року доробити усе не встигли — невикористані гроші повернулися у бюджет і відтоді кошти не виділялися. За 12 років колись нові балки лише поіржавіли.

До чиновників селяни звертаються роками. Достукатися до них намагалися і за допомогою ТСН ще чотири роки тому. Тоді в обласній адміністрації обіцяли знайти гроші на ремонт. Відтоді селяни чекають нового мосту. Нині аварійним  вже не їздить маршрутка, а "швидкі" та машини з харчами вимушені прямувати в об'їзд.

Заступник нового очільника Львівської області Юрій Бучко каже: гроші знайдуть, якщо територіальна громада передасть старий міст на баланс області.

"Оголосимо новий тендер на коригування проєкту і візьмемо в роботу. Потрібно до пів року часу, після того можна розпочинати роботи", — каже Бучко.

З державного фонду проситимуть 10 мільйонів на будівництво. Та навіть якщо гроші дадуть, пересуватися хиткою переправою селяни будуть щонайменше до кінця наступного року.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6784
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація