"Рано розслаблятись": лікарка назвала послаблення карантину у Львові передчасним і пояснила чому

"Рано розслаблятись": лікарка назвала послаблення карантину у Львові передчасним і пояснила чому

фото / Роман Балук, ЛМР

В міських лікарнях багато критично важких хворих, а реанімації переповнені.

Львів вийшов з "червоної" зони, але послаблення карантину у місті наразі є передчасним. Адже у міських лікарнях досі багато критично важких хворих, а реанімації переповнені. Сьогодні у лікарні швидкої допомоги у відділенні інтенсивної терапії лежить 40 пацієнтів, з яких 90% є на штучній вентиляції легень.

Про це розповіла завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії лікарні швидкої медичної допомоги Наталія Матолінець, передає пресслужба ЛМР.

"Від сьогодні нас перевели у "жовту" зону, але оптимізму мало, нам дуже рано розслаблятись. Бо хоча і є тенденція до загального зниження кількості нових діагностованих випадків коронавірусу, але станом на сьогодні у нас переповнені реанімації, спостерігається різка тенденція щодо кількості пацієнтів, які поступають у стаціонари у більш складному стані", - сказала Матолінець.

Вона зазначила, що 60-70% пацієнтів, які взагалі звертаються в лікарні, це люди з вкрай тяжким, або критичним перебігом COVID-19.

"Треба зробити так, щоб після Великодніх свят ми не потрапили в умови жорсткого локдауну, коли ми будемо боротись за кожне вільне додаткове місце", - сказала лікарка.

Тому усіх львів`ян закликають дотримуватись заходів безпеки.

Читайте також: Коронавірус у ЛЬвові сьогодні 27 квітня

"Фактично, від сьогодні Львів виходить з "червоної" зони. З одного боку це добра новина, але коли ми аналізуємо статистику і кількість людей, які щодня поступають у наші лікарні, то оптимізму мало. Станом на сьогодні у наших комунальних лікарнях є 815 хворих, за останню добу поступило 37 хворих, а виписано тільки 8 людей, тобто, динаміка не є дуже позитивною. Так, ми маємо в лікарнях вільні місця, але хворі, які поступають, особливо ті, які в реанімації, а це більше 60 людей, у край складному стані", - розповів мер міста Андрій Садовий.

У зв'язку з такою ситуацією з коронавірусом у Львові жодних святкових заходів на Великдень цьогоріч не будуть проводити.

"Щодня у наші лікарні поступають люди. Тому велике прохання, щоб громада міста Львова розуміла складність ситуації, щоб ми після Великодніх свят знову не пішли на жорсткий локдаун. Я би цього не хотів. Це залежить від нас з вами, наскільки ми будемо поважати і розуміти ситуацію, в якій ми сьогодні живемо. На Великдень ми жодних заходів проводити не будемо, і на Поливаний понеділок також. Святкуємо вдома", - додав міський голова Андрій Садовий.

Нагадаємо, зону найсуворіших обмежень відсьогодні залишає Львівщина. З опівночі Львівська область вийшла з "червоної" карантинної зони. Більше місяця регіон жив у суворих обмеженнях.

Коронавірус в Україні: які обмеження скасували у Львівській області

Коронавірус в Україні: які обмеження скасували у Львівській області

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація