Незаконно викидали на полігонах та присвоїли 2 млн грн: у Львові викрили масштабну "сміттєву" схему

Незаконно викидали на полігонах та присвоїли 2 млн грн: у Львові викрили масштабну "сміттєву" схему

Через вивіз львівського сміття правоохоронці провели 23 обшуки.

Приватні підприємства, які мали укладені договори із Львівською міською радою на вивезення сміття із міста, підробляли документи та незаконно скидали львівське сміття на полігони в Україні. 

Про це повідомили в прокуратурі Львівської області. 

Службові особи підприємств разом із підприємцями-субпідрядниками, які займаються вивезенням сміття із Львова, у 2020 році підробляли документи, завищуючи вартість захоронення ТПВ. У той же час підприємства вивозили сміття із Львова вночі та захоронювали на несанкціонованих сміттєзвалищах, не маючи на це дозволу від органів місцевого самоврядування. Зловмисники заволоділи 2 мільйонами бюджетних коштів.

Фото: Прокуратура Львівської області

Правоохоронці провели 23 обшуки в Львівській, Київській, Житомирській, Тернопільській, Хмельницькій, Рівненській, Івано-Франківській та Закарпатській областях.

Також поліція оголосила про підозру 5 особами із числа керівництва компаній, котрі займались вивезенням сміття з Львова. Правоохоронці перевіряють причетність працівників Львівської міської ради до сміттєвих махінацій. 

Раніше у коментарі ТСН.ua очільник департаменту з питань поводження з відходами Львівської міської ради Роман Олійник пояснив, що у 2020 році із Львова було вивезено 245 тисяч тонн сміття. На це Львівська міська рада із бюджету витратила майже 196 млн грн:179, 6 мільйонів гривень – на компенсації перевізникам, котрі вивозять сміття, 16,3 млн грн – на субвенції містам, котрі уклали договори про співпрацю із Львовом. Вивозом сміття із Львова займались 7 компаній , серед яких одна - це комунальна. 

Нагадаємо, "львівське сміття" знову подорожує Україною.

Також у Житомирській області гору сміття викинули на закинутому заводі. Тоді серед непотребу помітили львівські чеки.

Повʼязані теми:

Наступна публікація