Немовляті видалили гігантську пухлину у Львові: дівчинці було лише 2 дні від народження

Немовляті видалили гігантську пухлину у Львові: дівчинці було лише 2 дні від народження

Новоутворення займало 40% тіла дитини і важило майже 1,5 кг.

У Львові прооперували немовлятко, яке народилось буквально декілька днів тому, 6 січня на Святвечір, і вже через два дні після свого народження дитина опинилася на операційному столі. Ще в утробі матері у неї виявили пухлину– куприкову тератому. Вона займала майже 40% тіла новонародженої і важила 1,4 кг.

Вважається, що коли така пухлина займає 30% тіла, то це вже дуже великий ризик для життя дитини. Оперували дівчинку 9 січня 2,5 години у Львівськый міській дитячій лікарні, що на вул. Пилипа Орлика. Новоутворення було дуже глибоко, доходило аж до поперекового відділу хребта, пише ZAXID.NET.

Складність операції, за словами хірургів, полягала у тому, що треба було акуратно відділити всі судини, які потрібні дитині для подальшого нормального розвитку: ті, що пов’язані з тазовими органами, нирками, поперековим відділом хребта тощо, а всі інші – видалити. А у недоношеної крихітної дитини судини дуже дрібні, тож від хірургів вимагалося неабиякого вміння і вправності. Вкрай важливо було і не пошкодити важливих для подальшого нормального розвитку дівчинки нервів. Це ювелірна робота, але дитячі хірурги успішно з нею впоралися.

"Для нас це був такий стрес, адже до 20 тижнів вагітності на УЗД не бачили жодних вад. Ми консультувалися у багатьох лікарів і у своєму місті під Києвом, і в Києві, але вони сказали, що єдиний вихід у нашому випадку – штучні пологи. Але ми не могли на таке погодитися. Через Інтернет знайшли лікаря у Львові, Галину Курило, яка оперує дітей з тератомами і написали їй. Вона дуже швидко нам відповіла і порадила приїжджати до Львова", – розповіла мама дівчинки.

Завідувачка II хірургічного відділення лікарні Галина Курило розповіла, що, як правило, лікарі дають таким дітям трішки зміцніти, а тоді їх оперують. Але у випадку з цією дівчинкою відкладати операцію було дуже ризиковано: оболонки тератоми були дуже розтягнуті, на ній почали з’являтися великі некрозні плями. Дитину слід було якомога швидше звільнити від пухлини, бо інакше вона могла б загинути через інфікування крові.

Під час операції дитячі хірурги одразу зробили і пластику дитині: місце, де була тератома, замінили місцевими тканинами. На це пішло дуже багато часу, але результатом роботи хірурги залишилися задоволені.

"Дитина народилася з вагою 3900 г. Коли після операції зважили маленьку, вона важила 2500 г, а тератома – 1400 г, тобто пухлина займала майже 36% тіла. Тератоми ми оперуємо щороку, а от гігантських, що займають 1/3 тіла у нас було чотири. Діти після таких операцій залишаються під нашим спостереженням ще до трьох років, час від часу приїжджають на перевірку. Усі малюки, що народилися з тератомами і були у нас прооперовані, нормально ростуть, розвиваються, від складної операції залишилися лише ледь помітні сліди", – розповіла лікарка Галина Курило.

Наразі організм дитини негативно реагує на різку втрату ваги, але лікарі допомагають з цим впоратись. Зараз дівчинка вже самостійно дихає, їсть грудне молоко, у неї нормально працює шлунково-кишковий тракт. Надалі дитину переводять з реанімації у відділення, де її продовжать виходжувати.

"Хочу звернутися до жінок, котрі через ті чи інші вади розвитку плода переривають вагітність на пізніх термінах. Не робіть цього, бо у подальшому це у 90% призведе до безплідності. Медицина нині пішла так далеко, що більшість вроджених вад хірургічно коригуються і надалі ці вроджені вади ніяк на дітях не позначаються", – закликає лікарка Галина Курило.

Нагадаємо, 14-річній львів'янці хірурги видалили гігантську кістому яєчника, вагою майже п’ять кілограмів.

Робот-хірург на ім'я Да Вінчі вперше провів операцію у Львові

Робот-хірург на ім'я Да Вінчі вперше провів операцію у Львові

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація