Народився без стравоходу: у Львові медики врятували немовля, від якого відмовились батьки

Народився без стравоходу: у Львові медики врятували немовля, від якого відмовились батьки

Фото: Львівський Охматдит

Медики повідомили, що наразі немовля шукає люблячих батьків.

У Львові медики врятували 4-місячного Ромчика, який народився без стравоходу та від нього відмовились батьки. 

Про це повідомили в Львівській обласній дитячій клінічній лікарні Охматдит

Хворого хлопчика із пологового одразу перевели в Охматдит. Там медики рятували дитину, намагаючись ще і замінити йому батьків, адже одужувати хлопчик був змушений наодинці. 

"Зазвичай атрезія стравоходу в дітей - це коли немає частини стравоходу з роз'єднаними дистальним і проксимальним сегментами. Така вада - одна з найважчих, несумісних з життям, якщо допомога хірурга надана невчасно", - йдеться у повідомленні. 

За словами медиків, Ромчик не міг ковтати, для нього кожне годування ставало катастрофою - їжа замість шлунку потрапляла в дихальні шляхи. 

"Хірурги почали І етап - операцію для встановлення спеціальних кліпс, щоб перекрити доступ зі стравоходу у трахею і вміст шлунку не потрапляв у легеню. На ІІ етапі лікарі пересікли стравохід і з’єднали його із сліпим сегментом шлунку, дефект закрили власними тканинами стравоходу дитини. Після операцій у дитини залишилися рубці, сталося звуження стравоходу. Щоб цей стан усунути, триває серія хірургічних процедур - бужування стравоходу. Тобто малюк ще залишається під наглядом лікарів", - повідомили в Охматдиті. 

Після операції хлопчик вже може самостійно їсти суміш, це медики називають великим досягненням, оскільки раніше дитину годували із трубки в животі. 

"Дитина нормально росте і розвивається, як інші діти, їсть сама і все у неї буде добре. Ромчика чекає буквально ще кілька процедур бужування і він може їхати додому назавжди. Зараз він потребує догляду і всього, того, що інші діти його віку", - пояснив торакальний хірург Олег Ленів.

Медики повідомили, що наразі немовля шукає люблячих батьків. Вони ж обіцяють бути янголами-охоронцями для Ромчика і надалі. 

Нагадаємо, у Львові медики видалили чоловіку 25-сантиметрову пухлину печінки

Новини України: запорізькі та київські медики врятували 3-річну дівчинку, в якої відмовили легені

Новини України: запорізькі та київські медики врятували 3-річну дівчинку, в якої відмовили легені

Повʼязані теми:

Наступна публікація