На Львівщині невакцинована вчителька в суді скасувала своє відсторонення від роботи: їй виплатять 11 тис. грн

На Львівщині невакцинована вчителька в суді скасувала своє відсторонення від роботи: їй виплатять 11 тис. грн

Фото: pixabay.com

Суд не поновив педагогиню на роботі.

У Львівській області невакцинована вчителька в суді скасувала своє відсторонення від роботи. Їй повинні виплатити понад 11 тис. грн. 

Про це йдеться у рішенні Жовківського районного суду Львівської області. 

Вчителька у суді заявила, що відсторонення від роботи порушує її конституційні права

Вчителька математики Сопошинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів звернулась до суду, оскільки вважала, що її відсторонення від роботи є незаконним і це порушує її конституційні, природні та професійні права.

"Вказала, що також не встановлено порядку та термінів проведення профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Звернула увагу на те, що ні трудовим договором, ні наказом про прийняття на роботу, ні посадовою інструкцією не передбачено необхідності наявності у неї профілактичного щеплення проти COVID-19", - йдеться у заяві вчительки. 

Відповідач у суді пояснив, що відсторонення вчительки - це вимушений крок

Відповідач просив не задовольняти позов вчительки, оскільки її відсторонили за ч. 2 ст. 12 ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб" та відповідно до переліку професій, затвердженого наказом МОЗ від 4 жовтня 2021 р. № 2153.

"Відповідач зазначив, що зі сторони адміністрації Сопошинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів це був вимушений крок", - йдеться у поясненні відповідача.

Педагогиню на суді підтримали представники Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України. Вони просили скасувати рішення дирекції школи. 

Рішення суду

Суд задовольнив позов педагогині, оскільки суддя вважає, що жінка публічно не відмовлялася від вакцинації. 

"Порядок відмови від здійснення обов`язкових профілактичних щеплень визначений у частині 6 статті 12 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", в якій вказано, що якщо особа та її законні представники відмовляються від обов`язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження - засвідчити це актом у присутності свідків", - вказано в рішенні суду. 

Суд не поновив вчительку на роботі, проте зобов'язав виплатити їй 11 205 гривень зарплати. Це рішення ще можна оскаржити в апеляційному суді. 

Нагадаємо:

Читайте також: 

Починає діяти розширений список професій, для яких вакцинація від COVID  є обов'язковою

Починає діяти розширений список професій, для яких вакцинація від COVID  є обов'язковою

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вакцинація від COVID-19
Наступна публікація