На Львівщині ДАБІ блокує відкриття трьох підприємств: голова ОДА Козицький звернувся до Кабміну

На Львівщині ДАБІ блокує відкриття трьох підприємств: голова ОДА Козицький звернувся до Кабміну

Фото: Максим Козицький / Facebook

У Львівській області не можуть запрацювати два картоплесховища та завод із виготовлення туалетного паперу.

Державна архітектурно-будівельна інспекція, яка перебуває у стадії ліквідації, перешкоджає інвесторам у відкритті нових підприємств на Львівщині. Через це голова Львівської ОДА звернувся до Кабінету міністрів України. 

Про це у своєму блозі на zaxid.net написав голова Львівської ОДА Максим Козицький. 

Так, міжнародна компанія "Контінентал Фармерз Груп" не може у ДАБІ отримати дозвіл на будівництво картоплесховища на 14 тис. тонн у Самбірському районі. При цьому ця компанія уже побудувала на Львівщині насіннєвий завод, сушильно-зернові комплекси та картоплесховища. Лише за минулий рік компанія заплатила до бюджетів Львівщини понад 96 млн гривень податків.

"Інвестиції мали б скласти близько 4 млн доларів. Ця споруда дозволить створити нові робочі місця для місцевого населення та збільшити надходження податків до місцевих і державного бюджетів. У компанії працює близько 2300 людей, з них більше 400 осіб у Львівській області. Середньомісячна зарплата становить 23,5 тис. гривень. Однак на заваді планів агрохолдингу стало ДАБІ. Вже третій раз інспекція відмовляє в реєстрації на початок будівельних робіт і кожного разу вказує на якусь невідповідність у заповнених документах", - повідомив голова Львівської ОДА. 

Максим Козицький також додав, що із схожою проблемою стикнулась також АТ "Кохавинська паперова фабрика". Підприємство не може отримати дозволу на будівництво виробничо-складського корпусу на Стрийщині.

"Товариство хоче запустити у першому півріччі 2022 року новий завод вартістю 27 млн євро, на якому виготовлятимуть туалетний папір, рушники та серветки з нового виду сировини – імпортної целюлози. Ця компанія є одним із найбільших виробників на Львівщині і у 2020 році сплатила до бюджету майже 11,5 млн гривень податків", - пояснив очільник області. 

У Львівському районі через ДАБІ не може запустити роботу свого картоплесховища "Централ Плейнс Груп Україна". За минулий рік ця компанія сплатила податки з доходів фізичних осіб у сумі 1,5 млн гривень.

"Схоже на те, що створюються штучні перешкоди, які впливають на можливість прозоро та законно вести бізнес. Як голова ЛОДА я занепокоєний ситуацією з ДАБІ, оскільки окреслений стан справ не сприяє інвестиційному клімату у нашій області. Публічно звертаюся до керівництва Державної архітектурно-будівельної інспекції України та Кабміну, щоб розібрались у проблемі, що склалася", - наголосив Максим Козицький. 

Нагадаємо, у Львівській ОДА розповіли, як планують розвивати область.

Новини України: у Пекіні вимагають врахувати інтереси китайських інвесторів під час націоналізації "Моторсіч"

Новини України: у Пекіні вимагають врахувати інтереси китайських інвесторів під час націоналізації "Моторсіч"

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація