"Межа між важкими пацієнтами і реанімаційними стерта. Тепер 30-40-річні перебувають під ШВЛ": лікар зі Львова

"Межа між важкими пацієнтами і реанімаційними стерта. Тепер 30-40-річні перебувають під ШВЛ": лікар зі Львова

Фото: Львівська міська рада

Якщо раніше було критично, коли у пацієнтів було 10-20% враження легень, то зараз ми ведемо пацієнтів із 40-50% ураження, каже директор львівської лікарні швидкої допомоги Олег Самчук.

Перебіг COVID-19 став важчим і загрозливішим, ніж був під час попередніх хвиль коронавірусу. Також вірус суттєво "помолодшав", адже все більше дітей потрапляють до лікарень з COVID-19. Про це розповів директор львівської лікарні швидкої допомоги Олега Самчук в інтерв'ю ZAXID.NET.

"Коли ми лікували першу-другу хвилю – це було зовсім інше. Під час цієї третьої хвилі – це інший штам коронавірусу, "британський". Сьогодні за допомогою однієї з приватних лабораторій ми почнемо досліджування на штами – чи це є звичайний коронавірус, чи це є мутований штам. Ми беремо спеціалізоване обладнання, спеціалізовані реактиви, передаємо їх і визначаємо, яких пацієнтів ми лікуємо. Тому що зараз надзвичайно вони поважчали, перебіг хвороби став швидший і загрозливіший", - розповів Олег Самчук.

За його словами, лікарня швидкої допомоги приймає лише важких пацієнтів з COVID-19, всі інші хворі лікуються в поліклініках, або вдома.

"Якщо раніше було критично, коли у пацієнтів було 10-20% враження легень, то зараз ми ведемо пацієнтів із 40-50% ураження. Тобто межа між важкими пацієнтами і реанімаційними настільки стерта, що практично всіх приймаємо важких пацієнтів, тільки важких. Легкий і середній ступінь тяжкості лікується в поліклініках або ж лікується на дому", - сказав головний лікар медзакладу.

Він зазначив, що COVID-19 почав вражати все більше молодих людей та дітей.

"Суттєво помолодшав (коронавірус, - ред). Раніше ми не зустрічали пацієнтів 30-40-річних з такими формами враження легень. Тепер у нас таких пацієнтів дуже багато і вони перебувають, на превеликий жаль, на апаратах ШВЛ і на неінвазивному ШВЛ. І діти – дітей раніше було дуже мало. Тепер ви бачите, що розгортається велика кількість "ковідних" ліжок на Орлика в міській дитячій лікарні, плюс в Охматдиті багато лікуються, на превеликий жаль", - сказав Олег Самчук.

Також медик зазначив, що смертність внаслідок COVID-19 - немаленька.

"Смертність, на жаль, при цих важких формах і запущеності немаленька. Але якщо ми говоримо про смертність пацієнтів, які вже перебувають на апараті ШВЛ, то коли в світі 10% цих пацієнтів виживає, то в нас 13-14% виживання цих пацієнтів. У нас досить потужна реанімація, і ми стараємося тих людей, які потрапляють на ШВЛ, зняти їх із ШВЛ", - додав медик.

Нагадаємо, у львівських лікарнях ліжка для хворих на COVID-19 заповнені вже майже на 70%.

Новини України: Максим Степанов відповів на питання про поточну ситуацію з коронавірусом

Новини України: Максим Степанов відповів на питання про поточну ситуацію з коронавірусом

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація