Львів'ян закликали відмовитися від пірнання в ополонку на Водохреще: у чому причина

Для тих, хто все ж вирішив купатися у водоймі попри усі застороги, є декілька рекомендацій.

Львів'ян закликали відмовитися від пірнання в ополонку на Водохреще: у чому причина

© Львівська міська рада

Мерія Львова закликає місцевих мешканців утриматися від пірнання в ополонку на Водохреще 19 січня. А все тому, що через постійно мінливу температуру повітря, на водоймах крига може бути нестійкою, тож виходити на тонкий лід - досить небезпечно. Батьків також застерігають вберегти від цього своїх дітей.

"Вже традиційно, на Водохреща багато людей люблять пірнати в ополонку, вірячи, що вода в цей день стає цілющою. Але, зважаючи на те, що зараз температура повітря є досить нестабільною, то крига на озерах і річках не є міцною, і при виході на неї, можна проломитися і піти під воду. Тому закликаємо усіх мешканців Львівської міської територіальної громади подумати про свою безпеку і своє здоров’я, й утриматися від купання в ополонці", - повідомили в  управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради.

Але, якщо все ж таки, хтось буде мати намір пірнути в ополонку, варто пам’ятати про основні заходи безпеки, радять у мерії:

  • найперше, купатись в ополонці лікарі не радять тим, у кого є хворі нирки, хто має діабет і проблеми з тиском;

  • з собою варто мати зручний одяг, щоб мати змогу швидко роздягнутися та одягнутися після купання;

  • перед купанням необхідно, хоча б за годину до пірнання, добре поїсти, а вживання алкоголю категорично заборонено;

  • перед тим, як зайти у воду, необхідно добре розігрітися: кілька хвилин бігу, сполоснути обличчя водою тощо; 

  • до ополонки необхідно підходити в зручному взутті: черевики або вовняні шкарпетки, можуть бути спеціальні гумові тапочки, йти треба повільно та уважно.

Також в міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення наголошують, що занурюватись можна лише у спеціально обладнаних ополонках біля берега та під наглядом рятувальників і медичних працівників.

Правила занурювання:

  • У воду варто занурюватись поступово, найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку; 

  • у воді варто бути не більше 30 секунд;

  • під час виходу з води, не слід триматися безпосередньо за металеві поручні, можна використовувати сухий рушник; 

  • після виходу з води, необхідно добре розтерти тіло сухим рушником, одягнутися, виконати декілька інтенсивних фізичних вправ, випити гарячого чаю;

  • а ось алкоголь не зігріває, а лише може нашкодити. "Закликаємо всіх зважати на усі ризики і бути мудрими", - додали у мерії.

Читайте також:

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie