Львів опинився на порозі "червоної" зони: дві опорні лікарні заповнені на 90%, місто готує додаткові ліжка

Львів опинився на порозі "червоної" зони: дві опорні лікарні заповнені на 90%, місто готує додаткові ліжка

Фото: Associated Press

Мер Львова Андрій Садовий заговорив про можливий повний локдаун.

Львів через стрімке зростання захворюваності на коронавірус опинився на межі "червоної" зони карантину. Область  вже кілька діб у лідерах за темпами інфікування.

Яка ситуація в області та що каже місцева влада, розповіли у сюжеті ТСН.Ранок 17 березня. 

Напередодні у Львівській області цифри інфікування були тривожні: 1065 нових заражених за добу. Це антирекорд регіону за весь час пандемії. Сьогодні в області додалося ще 884 хворих з COVID-19.

Мер Львова Андрій Садовий заговорив про можливий повний локдаун. Поки що у місті лише мінімальні обмеження: учні 5-11 класів перебувають на дистанційці. Крім того, заборонені уся позашкільна освіта. Львовом знову їздять авто з гучномовцями, які повідомляють про третю хвилю пандемії, а також нагадують, як берегтися.

Місто готується до гіршого сценарію: планують розгорнути 700 додаткових ліжок з киснем. Їх облаштують у лікарнях. Також перепрофілюють п'ять поліклінік для денних стаціонарів. Щоправда, деякі колективи бунтують і не хочуть приймати коронавірусних пацієнтів. На облаштування додаткових ліжок витратять 18 мільйонів гривень. Для швидкого ремонту приміщень, підведення кисню хочуть залучити робітників приватних будівельних компаній.

Слід зауважити, що в області дві опорні лікарні - інфекційна і Центр легеневого здоров'я, заповнені на 90%. В інших медзакладах завантаженість становить майже 60%. Якщо темпи захворювання будуть такі ж швидкі, як зараз, то ліжок вистачить ще приблизно на два тижні.

До слова, напередодні депутати Львівської облради заговорили про доцільність запровадження в регіоні "червоної" зони. Мовляв, іншого способу зупинити стрімкі темпи епідемії немає.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація