Купили закинуту ферму та наводять лад: на Львівщині переселенці самі зводять собі будинки

Купили закинуту ферму та наводять лад: на Львівщині переселенці самі зводять собі будинки

Фото: ТСН.ua

Люди кажуть, що їм на заході України безпечніше, та більше не хочуть повертатися назад.

Вимушені переселенці на Львівщині почали самотужки будувати собі житло. Купили закинуту ферму і землю поруч з озерами, що висохли, і тепер усе приводять до ладу. Будинок для майже сотні людей зводять із технічних конопель.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Каркасний будинок із коноплі, гектар землі, ферма та озера - саме таким бачать своє екопоселення вимушені переселенці. Але до цього ще чимало роботи.

Ідея екопоселення з'явилася у Євгена Мойсеєва. Чоловік має свою ІТ-компанію, в якій до війни навчав дітей з малозабезпечених родин. Коли почалися обстріли Київщини, він спочатку евакуював родину, а потім допоміг виїхати ще 2 000 людей. Чимало з них лишилися в гуртожитку на Львівщині.

"Ми почали шукати місце, де нам працювати, 170 людей живе, родини, діти", - каже ініціатор поселення Євген Мойсеєв.

Так і купили цю територію біля Львова. Вона була недоглянута, заросла, із закинутою будівлею та обмілілими озерами. Переселенці вивезли звідси майже пів сотні машин сміття. Привели до ладу водойми, запустили в них рибу, облаштували городи і купили тварин на ферму.

"Чоловіки займаються будівництвом будинку, а ми вирощуємо овочі на зиму: огірки, помідори, капусту, буряк, моркву, кукурудзу", - каже переселенка з Краматорська Настя Боцманова.

А тепер взялися зводити будинок на 28 кімнат. У 26-річного Олександра з Краматорська - жодного будівельного досвіду. Натомість шалене бажання мати своє житло, адже на Львівщину евакуювався разом із дружиною та семимісячною донькою.

"Це дуже гарна ініціатива. Є такі люди, в яких взагалі немає ніякого будинку, де йдуть бойові дії. То для них буде таке житло, маленька кімната, але буде", - каже переселенець з Краматорська Олександр Стрючков.

Як тільки війна завершиться, Олександр хоче повернутися до рідного міста. Але серед переселенців чимало тих, кому вже нікуди вертатися.

"У нас є люди з Маріуполя, з Сєверодонецька, люди, які по три рази переїжджали, і вони не планують повертатися. У них є така віра, шо тут на заході спокійніше", - каже Євген Мойсеєв.

Житло зводять з конопель, розповідає власник будівельної компанії, яка безкоштовно надає переселенцям матеріали і навчає потрібним технологіям.

Гроші на облаштування екопоселення допомагають знайти партнери Євгена з-за кордону.

"В Америці їздять по фермерах, бізнесменах, збирають гроші. У нас є бюджет 500 тисяч, які нам треба. Сюди ми вклали 100 тисяч, нам треба ще 400 тисяч", - каже Євген Мойсеєв.

До зими переселенці планують завершити будівництво і одразу після цього - запускати крафтове виробництво. Продавати сир, молоко та м’ясо, щоб розвивати ферму й заробляти.

Як живуть переселенці в Україні

У Волинській області завдяки шведським меценатам вдалося збудувати містечко для понад 150 внутрішніх переселенців. Загалом тут житимуть 300 осіб, а це понад 50 українських сімей, які втратили житло через повномасштабне вторгнення Росії.

Також на Буковині переселенців селять до приватних будинків, у яких ніхто не живе. Люди, які втратили домівки, радіють прихистку та кажуть, що місцеві до них дуже добре ставляться.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація