Два місяці не могли встановити діагноз: у Львові від енцефаліту померла 37-річна жінка

Два місяці не могли встановити діагноз: у Львові від енцефаліту померла 37-річна жінка

Ніхто не міг встановити жінці діагноз. Фото ілюстративне / Фото: pixabay.com

Лікування почали занадто пізно. Місяць медики боролися за життя пацієнтки. Але дива не сталося.

Через невчасно виявлений вірус герпесу у Львові померла 37-річна жінка з діагнозом герпетичний енцефаліт.

Про це інформує Zaxid.net.

Жінка перехворіла на коронавірус і почувалася відносно добре. Та невдовзі у неї почала боліти голова, виникло головокружіння, затруднена мова, підвищилася температура. Вона два місяці ходила по медичних закладах, проте ніхто з лікарів не міг їй поставити правильний діагноз. Нарешті збудник захворювання виявили інфекціоністи Львівської інфекційної лікарні. Ним виявився вірус герпесу, який спровокував енцефаліт (запалення мозку).

Що кажуть медики

Лікування почали занадто пізно. Місяць медики боролися за життя пацієнтки. Але дива не сталося. Жінка померла від запалення мозку.

"Раніше у пацієнтів з такими діагнозами була 100% смертність. Нині 80% пацієнтів одужує, але за умови вчасно розпочатого лікування", – розповіла завідувачка 4-го діагностичного відділення інфекційної лікарні Таміла Алексанян.

За її словами, енцефаліти потребують лікування за спеціальною методикою.

"Згідно з протоколами, лікування енцефаліту потрібно розпочинати тоді, коли лише є підозра. Якщо аналізи на 3-5 день не підтвердять діагноз, тоді лікування відміняють. Головне, вчасно зупинити хворобу, бо клітини мозку дуже швидко гинуть. Пацієнти, яким вчасно надають відповідну медичну допомогу, одужують", – зазначає лікарка.

За словами інфекціоністів Львівської лікарні, від початку року у них збільшилася кількість пацієнтів з діагнозом енцефаліт (запалення мозку). За 5 місяців 2023 року на лікуванні було 10 пацієнтів, з яких двоє померли. Це пов’язують з пандемією Covid-19, після якої порушується функція імунної системи.

Медики радять: у разі головного болю, підвищеної температура тіла, блювання звернутися до інфекційної лікарні, щоб виключити менінгіт чи енцефаліт.

Раніше повідомлялося, що у Дрогобичі 7-річна дівчинка після запалення вуха впала в кому.

Читайте матеріали по темі: 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація