Бурульки з дахів будинків трощать авто у Львові: хто має компенсувати ремонт

Бурульки з дахів будинків трощать авто у Львові: хто має компенсувати ремонт

Фото: УНІАН

В мерії виправдовуються, що просто не встигають впоратися з цим бурулькопадом.

У Львові бурульки з дахів будинків трощать машини. Водії обурені, бо з паркомісцями проблеми - у місті їх недостатньо. Але тепер і ті, що є в наявності - небезпечні.

Про це йдеться 20 лютого в сюжеті ТСН.19:30.

Автовласник Андрій Чемес показав свою пошкоджену машину - лобове скло розбите, на капоті – вм'ятини. Вигляд такий, наче хтось цеглою кинув в авто. Але насправді  Андрій став жертвою потепління - на його машину впала льодова брила з даху будинку.

Інші побиті бурульками авто були припарковані на різних вулицях. Але снігові шапки на дахах та гігантські бурульки зараз - ледь не усюди.

В мерії виправдовуються, що просто не встигають впоратися з цим бурулькопадом. Працюють і  верхолази, і автовишки. Розчистили вже понад пів тисячі будинків, але на балансі мерії понад 5 тисяч будівель.

За бурульки на приватних будинках відповідає вже не міськрада, а управляюча компанія.

"Це може бути ОСББ або інше підприємство. Якщо такого нема, то всю відповідальність за стан покрівель несе власник", - пояснює юрист Дмитро Швець.

Новини України: у Львові бурульки з дахів трощать машини – хто має компенсувати ремонт

Новини України: у Львові бурульки з дахів трощать машини – хто має компенсувати ремонт

Ремонт автівки Андрію обійдеться щонайменше у 20 тисяч гривень. Машина була припаркована під новобудовою. Вона приватна, але представник власника компенсувати ремонт не хоче.

"Це не є узаконений паркінг, будівництво ще не завершене. Якщо він туди заїхав під знаки", - каже представник власника будинку.

Проте Андрій переконує, що представник власника будинку неправий.

"Восени на цьому місці була розмітка, що це парковка, тут залишали автомобілі. Жодних знаків заїзду/виїзду не встановлено", - каже власник автомобіля.

Тож чоловік викликав поліцію і зафіксував пошкодження авто.

Юристи прогнозують, що справу можна виграти. Адже власник будівлі несе за неї відповідальність, навіть якщо вона ще не здана в експлуатацію.

Та після знімання сюжету ТСН, власник багатоповерхівки зателефонував до водія і погодився частково компенсувати ремонт авто. Тож до суду Андрій не подаватиме.

Нагадаємо, що через бурулькопад у Львові одна людина зазнала травм. На 20-річну студентку, яка гуляла середмістям, з даху будівлі впала брила льоду.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація