45-річна львів'янка після смерті стала донором для чотирьох пацієнтів: трансплантацію проводили 40 медиків

Рідні жінки дали згоду на трансплантацію органів задля порятунку інших життів.

У Львові медики провели трансплантацію серця, печінки та нирок від посмертного донора. Життя чотирьом пацієнтам після смерті врятувала 45-річна львів'янка.

Про це у четвер, 11 лютого, повідомляє пресслужба клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова на своїй сторінці у Facebook.

Процесс пересаджування органів тривав майже 16 годин. В ньому взяли участь близько 40 медичних працівників з різних медичних бригад. Зокрема, спеціалісти з Інституту серця та Інституту хірургії та трансплантології ім.Шалімова.

Перед операціями медики кількох служб зібрались для вшанування пам'яті пацієнтки.

"З чого все почалось. 6 лютого до нас із запамороченням та втратою свідомості поступила 45-річна львів'янка. Розрив аневризми, численні спроби цілої команди врятувати жінку – та її стан прогресивно погіршувався. Після тривалої боротьби, їй констатували смерть мозку. Рідні жінки дали згоду на трансплантацію органів задля порятунку інших життів", - йдеться в повідомленні.

За інформацією клініки, органи отримали:

  • нове здорове серце забилось у грудях 22-річного Василя;
  • нирку отримала 36-річна Оксана, мама двох маленьких дітей;
  • ще одну нирку - 34-річний Ярослав, тато двох маленьких діток;
  • печінку отримала 48-річна Галина, мама трьох дітей. Внаслідок цирозу печінки та кількох шлунково-кишкових кровотеч вона уже неодноразово ставала пацієнткою клініки. Рішення про пересадку Галина ухвалила за 30 хв у лікарняній палаті.

"Всі операції відбувались водночас у кількох операційних. До речі, ще одну пересадку нирки від родинного донора виконували у той час. Вона була запланована раніше. Підсумок доби: +5 врятованих життів!", - резюмується в повідомленні.

Читайте також:

Пацієнти львівської лікарні, яким пересадили органи, записали відеоподяку медикам

Пацієнти львівської лікарні, яким пересадили органи, записали відеоподяку медикам

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5820
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація